BPX proponuje darmowe wdrożenia SAP

Kamil Kosiński
opublikowano: 28-10-2009, 00:00

System ERP można mieć, nie płacąc za wdrożenie. Warunki? Trzyletnia umowa na maintenance lub podział zysków z wdrożenia.

System ERP można mieć, nie płacąc za wdrożenie. Warunki? Trzyletnia umowa na maintenance lub podział zysków z wdrożenia.

Wrocławska firma Business Partners eXcellence (BPX) przygotowała specjalną ofertę wdrożenia predefiniowanej wersji systemu SAP Business Suite. Funkcjonalność oprogramowania objętego ofertą obejmuje moduły do rachunkowości finansowej (FA), rachunkowości majątku trwałego (FI AA), kontrolingu (CO), sprzedaży i dystrybucji (SD), a także gospodarki materiałowej (MM). Za ich wdrożenie trzeba zapłacić tylko jeden złoty netto.

Tylko usługi

W ramach kontraktu otrzymuje się instalację systemu na dwóch serwerach (rozwojowo-testowym i produkcyjnym), szkolenia kluczowych użytkowników, migrację danych z dotychczas wykorzystywanego systemu i wsparcie specjalistów z BPX przy starcie produktywnym oraz zamknięciu miesiąca.

Nie oznacza to jednak absolutnego braku wydatków. Za jednego złotego otrzymuje się samą pracę konsultantów wdrożeniowych. BPX to firma wrocławska, jeśli więc siedziba klienta znajduje się ponad 30 km od stolicy Dolnego Śląska, oczekuje pokrycia kosztów delegacji konsultantów prowadzących wdrożenie.

Istotnym warunkiem umożliwiających skorzystanie z oferty jest zakup za pośrednictwem BPX licencji na co najmniej 10 użytkowników. Łącznie z licencjami bazy danych oznacza to wydatek około 120 tys. zł netto.

— Usługi wdrożeniowe dla oferowanego przez nas systemu kosztowałyby około 200 tys. zł — twierdzi Bogusław Cieślak, prezes BPX.

Aby nie ponosić tych kosztów, trzeba jeszcze podpisać z BPX trzyletnią umowę na tzw. maintenance. To gwarancja stałych przychodów spółki informatycznej. Bo w przypadku systemów SAP kontrakty takie można podpisywać zarówno z firmą wdrażającą, jak i z innym partnerem producenta, a nawet z samym SAP.

Podział zysku

Wdrożenie za jeden złoty to ograniczona w czasie promocja. Aby z niej skorzystać, trzeba zamówić licencje oprogramowania SAP do końca listopada 2009 r. Po tej dacie BPX planuje jednak na stałe wprowadzić do oferty możliwość bezpłatnego prowadzenia wdrożeń. I to bez trzyletniego cyrografu na maintenance.

— W Polsce się często o tym zapomina, ale wdrożenie powinno być opłacalne. My jesteśmy w stanie wyliczyć zwrot z inwestycji, czyli tzw. ROI, w taki system jak SAP. Jeżeli klient nie będzie chciał płacić za usługi naszych konsultantów, to będzie mógł wybrać wariant, w którym przez rok lub dwa będzie nam oddawał część zysków wynikających z wdrożenia — wyjaśnia Bogusław Cieślak.

Nowa oferta będzie się różniła od obecnej także tym, że nie będzie dotyczyła z góry określonych modułów o z góry określonych procesach biznesowych. Będzie można wybrać dowolne moduły systemu SAP Business Suite, z procesami biznesowymi skonfigurowanymi w dowolny sposób. Będzie więc chodziło o klasyczne wdrożenie, a nie wdrożenie systemu prekonfigurowanego.

Kamil Kosiński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu