Brak odważnych decyzji pogłębia niepewność

Mariusz Potaczała
18-07-2011, 00:00

Wzrost awersji do ryzyka, nasilający się w minionym tygodniu, doprowadził do rekordów ceny złota i notowania franka szwajcarskiego w stosunku do dolara, euro i złotego. Nasilająca się niepewność co do rozwoju kryzysu w strefie euro, podsycana kolejnymi obniżkami ratingów przez agencje, sprawia, że inwestorzy zapobiegawczo inwestują głównie w bezpieczne aktywa.

Faktyczna sytuacja ekonomiczna krajów z niechlubnej grupy PIIGS nie ulega znacznym zmianom i jest już od dłuższego czasu znana. W związku z tym wahania kursów walut są w głównej mierze uzależnione od decyzji politycznych oraz wypowiedzi unijnych przywódców, których nie sposób dokładnie przewidzieć. Natomiast zwlekanie ze stanowczymi działaniami oraz decyzjami w sprawie greckiego długu wpływa jedynie na pogorszenie się nastrojów i spadek kursu wspólnej waluty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Brak odważnych decyzji pogłębia niepewność