Branża hotelarska się wykrwawia [PODCAST]

opublikowano: 06-05-2021, 10:00

8 maja hotele zostaną ponownie otwarte. Działać będą mogły jednak w reżimie sanitarnym, przy 50 proc. obłożeniu. Strefy restauracyjne czy wellness i spa w obiektach noclegowych pozostaną na razie zamknięte. Czy takie połowiczne otwarcie uratuje hotelarzy? Czy branża hotelarska odbije się od dna? Ile czasu jej to zajmie? O tym rozmawiamy w dzisiejszym Podcaście Antykryzysowym.

- Sam fakt, że nastąpi otwarcie hoteli jest światełkiem w tunelu. Oczywiście mamy świadomość, że przy tych ograniczeniach, jakie nadal będą, ta rentowność nie będzie zadowalająca, żeby nie powiedzieć, że będzie dramatycznie niska. Pragnę przypomnieć, że tak naprawdę ponad 80 proc. hoteli pracuje poniżej progu rentowności, z tych, które oczywiście pracują, bo z danych Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego wynika, że w tej chwili już prawie co piąty hotel jest zamknięty bądź jest bliski zamknięcia - mówi Rafał Szmytke, prorektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane