BRE Bank stawia na hipoteczne

ET
opublikowano: 04-03-2010, 00:00

Detaliczne ramię banku znowu rozdaje kredyty hipoteczne. Dość lekką ręką. Po 300 mln zł miesięczne.

Detaliczne ramię banku znowu rozdaje kredyty hipoteczne. Dość lekką ręką. Po 300 mln zł miesięczne.

MultiBank i mBank wracają do formy. Miesięcznie chcą sprzedawać ponad 300 mln zł kredytów hipotecznych. W złotych i euro. Nie są to może stachanowskie normy, bo świeża jest jeszcze pamięć o czasach, gdy detal BRE Banku pompował w rynek mieszkaniowy grubo ponad pół miliarda złotych kredytów miesięcznie. To już przeszłość. Czasy taniego finansowania od spółki matki skończyły się i bank kraje na tyle, na ile staje depozytów. A z tym nie jest tak źle. Multi i mBank startują z promocją (bez ograniczeń czasowych), w której wprowadzają jedną, płaską marżę niezależnie od wartości kredytu mieszkaniowego i poziomu LTV (klient może zadłużyć się maksymalnie na 110 proc. wartości nieruchomości). W euro marża wynosi 2,5 proc. wartości kredytu, a w złotych 2 proc. Bez prowizji.

— Zwiększamy sprzedaż do 300 mln zł miesięcznie ze 140 mln zł obecnie — mówi Jarosław Mastalerz, szef detalu w BRE Banku.

Halina Kochalska, analityk Gold Finance, przyznaje, że z marżami Multi i mBank uciekły konkurencji o kilka długości, szczególnie przy kredytach na całą nieruchomość.

— W euro 100 proc. wartości mieszkania kredytuje tylko sześć banków. Kolejny po Multi i mBanku — Raiffeisen — pobiera 2,7 proc. marży, Alior 3,05 proc., DB PBC 3,2 proc., a BOŚ 4 proc. — wylicza Halina Kochalska.

W złotych BRE Bank też odstaje od reszty stawki finansującej cały zakup. Atrakcyjność oferty pogarszają jednak obowiązkowe ubezpieczenia, które musi wykupić klient i inne konieczne do spełnienia dodatkowe warunki, np. obowiązkowy rachunek, na które przelewa wynagrodzenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy