BRE Ubezpieczenia wystartowały

Grzegorz Nawacki
opublikowano: 14-02-2007, 00:00

Spółka sprzedaje już polisy. Po roku ma ich być 27 tys., co dla grupy BRE oznaczać będzie dodatkowy 1 mln zł zysku.

Spółka sprzedaje już polisy. Po roku ma ich być 27 tys., co dla grupy BRE oznaczać będzie dodatkowy 1 mln zł zysku.

Od wczoraj klienci mBanku mogą ubezpieczyć samochód w nowym zakładzie na rynku: BRE Ubezpieczenia. Na razie tylko oni, bo klienci Multibanku (innej części BRE) muszą poczekać kilka miesięcy.

— To otwarcie nowego rozdziału nie tylko dla BRE Banku, ale również dla polskiego rynku ubezpieczeń — mówi Sławomir Lachowski, prezes grupy BRE.

Rewolucją ma być to, że klient będzie dokonywał samodzielnego wyboru spośród ofert wybranych towarzystw: HDI Asekuracja, Benefia, BRE Ubezpieczenia i Go! Direct (oferta stworzona przez mBank, Ergo Hestia, która odpowiadała będzie za likwidację szkód oraz reasekuratora Swiss Re). Wkrótce dołączy Allianz. Zakup polisy, na razie tylko przez internet, a za miesiąc również przez telefon, będzie w pełni zintegrowany z kontem bankowym.

W spółce wierzą w sukces, tym bardziej że inwestycja pochłonęła jedynie 2 mln zł. Rentowność ma osiągnąć już w pierwszym roku. W 2008 r. wpływ działalności ubezpieczeniowej na wynik grupy BRE ma wynieść 1,1 mln zł, a w 2010 r. aż 65,3 mln zł.

— Mimo że ubezpieczenia direct dostępne są w Polsce od kilku lat, tak naprawdę ten segment rynku narodzi się teraz — uważa Jarosław Mastalerz, prezes BRE Ubezpieczenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BRE Ubezpieczenia wystartowały