British Automotive Holding złapał oddech

opublikowano: 21-02-2019, 22:00

Notowania BAH wzrosły po informacji, że spółka zajmie się wypożyczaniem aut.

Spółka zależna British Automotive Holding (BAH) podpisała 5-letnią umowę franczyzową z firmą SurPrice Rent A Car. W jej ramach prowadzona będzie działalność wypożyczalni aut w Polsce. Od 1 marca tego roku będą funkcjonowały oddziały na lotniskach w Warszawie, Modlinie, Krakowie, Gdańsku i Katowicach oraz poza terenem lotnisk w Warszawie i Białymstoku.

Według umowy, BAH ma możliwość rozszerzenia działalności na inne porty lotnicze lub miasta w Polsce na zasadzie wyłączności. SurPrice Rent A Car, oprócz marki, użyczy BAH know-how w zakresie prowadzenia i rozwoju sieci.

— Podpisana umowa to pierwszy efekt prac zarządu dotyczących przeglądu opcji strategicznych dla grupy. W związku ze zbliżającym się terminem zakończenia umowy importerskiej z koncernem JLR, intensywnie szukamy możliwości rozwoju i dywersyfikacji biznesu o perspektywiczne obszary synergiczne z naszą zasadniczą działalnością — komentuje Mariusz Książek, prezes British Automotive Holding.

W sierpniu 2018 r. Jaguar Land Rover wypowiedział innej spółce zależnej BAH umowę, na mocy której ta pełni rolę generalnego importera marek Jaguar i Land Rover w Polsce. Umowa przestanie obowiązywać 1 sierpnia 2020 r. Kurs spółki spadł o 60 proc., a Mariusz Książek nie ukrywał, że jest zszokowany decyzją partnera. Oprócz działalności importerskiej BAH prowadzi działalność dilerską.

— W rozwoju sieci wypożyczalni chcemy skupić się szczególnie na lokalizacjach lotniskowych, ponieważ dają one dostęp do coraz szerszego grona klientów podróżującychzarówno służbowo, jak i prywatnie. Dzięki zleceniom pozyskanym w ramach franczyzy nasze oferty będą już teraz widoczne na ponad 25 stronach internetowych, prowadzonych przez 14 brokerów — mówi Grzegorz Czarnecki, dyrektor zarządzający powołanej spółki, a wcześniej przez kilkanaście lat zaangażowany w zarządzanie sprzedażą wynajmu długoterminowego.

Obecnie SurPrice posiada wypożyczalnie w niemal 30 krajach w Europie i Ameryce Północnej. Najwięcej punktów funkcjonuje w typowo wakacyjnych lokalizacjach nad basenem Morza Śródziemnego i Morza Czarnego.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu