Brokat nie myśli o rynkach zagranicznych

Dorota Kaczyńska
opublikowano: 11-03-2003, 00:00

Fabryka Okien Brokat z Kołobrzegu działa od 1991 r. Obecnie produkuje dziennie około 1 tys. sztuk okien i drzwi, co plasuje ją w czołówce polskich producentów stolarki budowlanej. Spółka ma punkty sprzedaży na terenie całego kraju. Oprócz tego poszukuje możliwości zbytu przy pomocy firm pośredniczących w transakcjach.

Brokat używa do produkcji stolarki specjalistycznych maszyn sprowadzonych z Niemiec.

— Produkujemy okna zgodnie z Aprobatą Techniczną AT — 2902/99. Jej potwierdzeniem jest uzyskany Certyfikat Zgodności ITB — 157/010. Oprócz dostaw stolarki, oferujemy klientom doradztwo i szkolenie w zakresie obsługi i konserwacji naszych produktów — wyjaśnia Waldemar Grochowski, prezes Fabryki Okien Brokat.

Dzięki kontaktom z firmą Veka Polska, dostarczającą Brokatowi nowoczesne profile z tworzywa sztucznego, do kołobrzeskiej fabryki trafiają wszelkie nowe rozwiązania stosowane w produkcji stolarki budowlanej z tworzyw sztucznych. Pomaga to spółce w stałym podnoszeniu jakości wyrobów.

Na każdym etapie procesu produkcji, począwszy od przyjęcia materiałów od dostawcy aż po przekazanie odbiorcom wyrobów końcowych, brokat bazuje na systemie zarządzania jakością.

— Dzięki temu możemy wyeliminować ryzyko wystąpienia wad w wyrobach opuszczających hale produkcyjne — twierdzi Waldemar Grochowski.

Na razie Brokat ogranicza się do działania na rynku krajowym. Zdaniem prezesa spółki, rynek zachodni jest już bardzo nasycony, natomiast sprzedając swoje wyroby na Wschód, polskie firmy potrzebują wielu, nie zawsze formalnych układów, aby odnieść sukces.

— Będziemy działać wyłącznie na polskim rynku, ponieważ nie chcemy marnować czasu ani pieniędzy na pozyskiwanie zagranicznych klientów — mówi Waldemar Grochowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Kaczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Brokat nie myśli o rynkach zagranicznych