Brytyjska Ikea buduje małe sklepy

AD
opublikowano: 24-06-2015, 17:26

Spółka Ikei zarządzająca sklepami w Wielkiej Brytanii już na jesieni planuje otworzyć pierwsze w tym kraju małe sklepy tej sieci.

Roboczo nazwano je "punktami zamówień", bowiem ich zasadniczym zadaniem będzie odbiór zamówień złożonych przez sklep online. Znajdą się tam również najcczęściej kupowane w tej sieci akcesoria a nawet punkty gastronomiczne Ikea Cafe.

Małe punkty Ikea w Wielkiej Brytanii mają mieć powierzchnię wielkości maksymalnie 10 proc. swoich zwykłych odpowiedników na przedmieściach
Bloomberg

Każdy z nich będzie miał powierzchnię odpowiadającą maksymalnie 10 proc. powierzchni zajmowanej przez zwykły sklep tej sieci.

Nowy pomysł ma być elementem rozpoczętej już w koncernie akcji modernizacji istniejących sklepów i poprawy działania stron internetowych.

- Klienci zwracali nam uwagę na to, że do naszych sklepów mają za daleko. Punkty zamówień dają nam nową możliwość bycia bliżej nich - mówi Gillian Drakeford, prezes spółki Ikea na Wielką Brytanię.

Wszystkich działających dziś na Wyspach 18 sklepów Ikea znajduje się z dala od miast i większość mieszczan na dojazd do nich musi poświęcić ponad godzinę.

Jako pierwszy powstanie punkt w Norwich, którego mieszkańcy jadą dziś do najbliżej Ikei 2 godziny. Następne mają być dwa inne sklepy już na początku przyszłego roku, z których przynajmniej jeden ma znaleźć się w ścisłym centrum dużego miasta.

Nie będą to pierwsze na świecie małe sklepy Ikea. Podobne działają już w Pampelunie (Hiszpania), Tromsø (Norwegia) i w Jyväskylä (Finlandia).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane