Brytyjskim bankierom zaleca się sen

opublikowano: 02-02-2020, 22:00

Jeśli nie robisz postępów, starając się o lepsze efekty w pracy finansisty, może w tym pomóc wysypianie się — wynika z rekomendacji Banking Standards Board (BSB), o których napisał „Reuters”.

Organ został powołany przez brytyjski parlament w 2016 r. w celu wypracowania lepszych standardów korporacyjnych w sektorze bankowym (było to kilka lat po globalnym kryzysie na rynku finansowym, wywołanym przez banki, i tuż po głośnym skandalu wokół manipulowania przez nie stopami procentowymi). Z czwartego już corocznego badania ankietowego BSB wynika, że w 2019 r. standardy pracy bankiera niewiele się poprawiły względem poprzedniego roku.

BBS informuje w komunikacie, że jest to „niespodzianka i rozczarowanie”, ponieważ wcześniej był progres. Jedna czwarta pracowników banków, którzy brali udział w ankiecie BSB, twierdzi, że ich praca ma negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Prawie 30 proc. deklaruje, że czuje zmęczenie w pracy, a 40 proc… niedosypia. „Biorąc pod uwagę, jak ważne jest zapewnienie sobie wystarczającej ilości snu, nie tylko dla dobrej fizycznej i psychicznej kondycji, ale także po to, aby móc działać profesjonalnie i mieć etyczne podejście, prawidłowy sen może okazać się tym, nad czym branża musi szczególnie popracować” — wynika z rekomendacji BSB.

Giełda w Londynie nie puszcza tych uwag mimo uszu. Rozważa, czy nie ograniczyć godzin otwarcia handlu — tak, żeby stać się instytucją bardziej przyjazną rodzinie i pracownikom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane