Bubel, Ilasz, Pyszko, Słomka, Tymiński przeciw dyskryminacji w mediach

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-10-2005, 15:14

Kandydaci na urząd prezydenta Leszek Bubel, Liwiusz Ilasz, Jan Pyszko, Adam Słomka i Stanisław Tymiński protestują przeciw "manipulacjom i oszustwom wyborczym oraz dyskryminacji w mediach".

Kandydaci na urząd prezydenta Leszek Bubel, Liwiusz Ilasz, Jan Pyszko, Adam Słomka i Stanisław Tymiński protestują przeciw "manipulacjom i oszustwom wyborczym oraz dyskryminacji w mediach".

    W środę zorganizowali w tej sprawie manifestację w centrum Warszawy. Uczestniczyli w niej Bubel i Słomka oraz ich zwolennicy. Wystosowali także list adresowany do Państwowej Komisji Wyborczej, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, TVP i Polskiego Radia.

    "Protestujemy przeciw fałszowaniu wyborów oraz totalnej dyskryminacji w mediach. Będziemy protestować, żeby Europa się dowiedziała, jak wyglądają wybory w Polsce, gorzej niż na Białorusi" - powiedział dziennikarzom lider Polskiej Partii Narodowej i kandydat na prezydenta Leszek Bubel.

    Jak dodał, kandydaci będą domagać się od TVP, Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, aby przedstawili zestawienie, ile czasu w czasie kampanii prezydenckiej poświęcono poszczególnym komitetom wyborczym.       

    Zdaniem innego kandydata na prezydenta Adama Słomki, przez cztery miesiące kampanii wyborczej "preferowano tylko kilku kandydatów na prezydenta". "Nie może tak być, że ktoś występuje cztery godziny, a ktoś inny wcale" - podkreślił.

    Dyrektor Zespołu Prawnego i Organizacji Wyborów Państwowej Komisji Wyborczej Bohdan Szcześniak powiedział w rozmowie z PAP, że PKW rozpatrzy list złożony przez kandydatów na prezydenta i udzieli na niego odpowiedzi. Jak podkreślił, ewentualnie PKW może zwrócić się do KRRiT o zajęcie stanowiska.

    "PKW nie może ingerować w programy autorskie publicznej telewizji i publicznego radia. Natomiast wykorzystanie czasu nieodpłatnego w mediach publicznych reguluje ordynacja wyborcza" - dodał Szcześniak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane