Budimex decyduje o trendzie

Dariusz Karolak
21-01-2002, 00:00

Na Budimexie utrzymują się duże obroty, a kurs coraz chętniej zamyka się powyżej oporu linii będącej przedłużenieniem linii szyi zrealizowanej formacji RGR z 2000 r. Najlepiej widać to na wykresie tygodniowym, na którym powstał gruby, przełamujący długoterminowy opór biały korpus. Zgodnie z tym, co pisałem w poprzednich komentarzach otworzyła się droga do wzrostów w okolice 29-31 zł. Zachowanie Budimexu ma nieco szerszy kontekst. Z uwagi na dominujący udział w indeksie WIG-budownictwo jego wzrost pomaga całej branży odzyskać siłę i chęć do wzrostów, co na piątkowej sesji widać było już bardzo wyraźnie.

W analizie wskaźnikowej warto zwrócić uwagę na rosnący nieustannie od roku tygodniowy MACD oraz rosnące bardzo wyraźnie w ujęciu tygodniowym indeksy akumulacyjne. Jeżeli ktoś przymierzał się do Budimexu, to prawdopodobnie ma na kupno niezbyt dużo czasu. Dobrym pomysłem wydaje się łapanie okazji na ruchu powrotnym do 26 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Budimex decyduje o trendzie