Budimex kupi, żeby sprzedać

Górecki Radosław, Markiewicz Tadeusz
04-11-1999, 00:00

Budimex kupi, żeby sprzedać

Hotel Lublinianka

Daewoo, które posiada 60 proc. udziałów w zabytkowym hotelu Lublinianka w Lublinie, chce sprzedać pakiet swoich udziałów. Wszystko wskazuje na to, że odkupi je drugi udziałowiec przedsięwzięcia Budimex. Następnym krokiem ma być sprzedaż obiektu przez rodzimą spółkę giełdową.

Finansowe kłopoty Daewoo mają też przełożenie na polski rynek. Koreański czebol wraz z Budimexem zakupił i podjął się remontu zabytkowego hotelu Lublinianka. Początkowo zakładano, że prace zostaną zakończone na początku 2000 roku. Tymczasem okazało się, że Daewoo wycofuje się z tej inwestycji.

Zgodnie ze strategią

Waldemar Mierzwa z Budimexu zapewnia, że giełdowa spółka odkupi 60-proc. pakiet udziałów Daewoo w Lubliniance. Jak zapewnia nasz rozmówca, nie oznacza to zmiany strategii Budimexu, polegającej na koncentracji działań notowanego na warszawskim parkiecie przedsiębiorstwa jedynie w sektorze budowlanym.

— Po zawarciu umowy z Dae- woo staniemy się stuprocentowym właścicielem hotelu Lublinianka. Zapewniam jednak, że — podobnie jak obiekt w Lublinie — wszystkie hotele Budimexu, zgodnie z nową strategią spółki polegającą na skupieniu się na branży budowlanej, zostaną wystawione na sprzedaż — deklaruje Waldemar Mierzwa.

Tajemniczy kontrahenci

Po transakcji Budimex będzie posiadać cztery hotele: dwa w Rzeszowie, w Lublinie oraz w Licheniu, położony przy budowanej przez spółkę gigantycznej bazylice. Firma ma też pensjonat w Zakopanem.

— W przypadku hoteli toczą się już negocjacje w sprawie ich sprzedaży — mówi Waldemar Mierzwa.

Nie chciał ujawnić, z kim prowadzone są rozmowy i ile wart jest lubelski hotel. Poinformował jedynie, że finalizacja sprzedaży Lublinianki odbędzie się w najbliższym czasie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Górecki Radosław, Markiewicz Tadeusz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Budimex kupi, żeby sprzedać