Budmiex kończy budowę „leśnej szkoły"

AR
opublikowano: 30-11-2018, 19:11

Leśna szkoła „Puszczyk”, która powstaje w ramach programu „Zmieniaj świat. Budimex 50 lat”, jest już prawie gotowa - informuje spółka.

Pół miliona złotych – tyle Budmiex przekazał Fundacji trzy czte ry!, która buduje leśną szkołę „Pusczyk”. Projekt zdobył 1. miejsce w ramach programu społecznego „Zmieniaj świat. Budimex 50 lat”. 

Szkoła powstaje w Białymstoku, na skraju lasu – to już ostatni etap budowy. Będzie ona nietypowa nie tylko ze względu na położenie. 

Statystycznie dzieci w tradycyjnej szkole przebywają na dworze krócej niż więźniowie - zauważyli przedstawiciele Fundacji trzy czte ry!. Chcą to zmienić. Większość zajęć w leśnej szkole ma się odbywać na dworze, niezależnie od pory roku.

"Dzięki kontaktowi z naturą dzieci poznają świat na żywo, w praktyce, a nie z albumu czy ekranu komputera. Potrafią zorientować się w otaczającej przestrzeni, w terenie uczą się zaradności i samodzielnego myślenia" - piszę Budimex w komunikacie prasowym. 

- Dziecko, któremu da się przestrzeń do rozwoju, podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów w bezpiecznych warunkach, w naturalny sposób buduje poczucie własnej wartości. Radość z wchodzenia na drzewo coraz wyżej i pokonywanie strachu, to coś, czego nie można doświadczyć w szkolnej ławce - uważa Tatiana Mindewicz-Puacz, psychoterapeuta i współtwórca programu „Zmieniaj świat. Budimex 50 lat”.

W leśnej szkole realizowana jest podstawa programowa, ale nacisk położono na indywidualną ścieżkę nauczania. Dzieci mogą wybrać, jakiej dziedzinie poświęcają najwięcej czasu, łączone w grupy w zależności od kompetencji i zainteresowań, a nie według daty urodzenia. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane