Budowa KCK ruszy za pół roku

Krzysztof Maciejewski
30-08-1999, 00:00

Budowa KCK ruszy za pół roku

Projekt budowy Krakowskiego Centrum Komunikacyjnego napotyka kolejne przeszkody. Po proteście przedstawicieli oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich, którzy sprzeciwiali się wyburzeniu części budynków, poprawki zgłosiły władze miasta. Mimo to przygotowane przez amerykańską firmę Tishman Speyer Properties studium oceniono pozytywnie.

Zastrzeżenia wzbudziły niektóre rozwiązania układu drogowego oraz koncepcja torowiska na ul. Pawiej, która w założeniach miała stanowić ciąg spacerowy. TSP ma złożyć wniosek o pozwolenie na budowę w grudniu, chociaż Amerykanie mieli nadzieję, że nastąpi to jeszcze w sierpniu.

Oprócz nowego dworca PKS i biur w Krakowskim Centrum Komunikacyjnym będą obiekty handlowo-usługowe, hotele, centrum konferencyjne, mieszkania i kino. Powierzchnia użytkowa budynków wyniesie 250 tys. mkw. Łączny koszt inwestycji, która zakończy się w 2004 roku, wyniesie 500 mln USD (prawie 2 mld zł). KM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Maciejewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Budowa KCK ruszy za pół roku