Buty, które nosił Kanye West, sprzedane za rekordowe 1,8 mln USD

opublikowano: 26-04-2021, 17:30

Dom aukcyjny Sotheby's poinformował, że para butów Nike Air Yeezy 1, które nosił amerykański raper-celebryta Kanye West, została sprzedana za 1,8 mln USD, donosi AFP.

- To najwyższa znana cena zapłacona kiedykolwiek za buty sportowe – ogłosił Sotheby's. – To także pierwsza para butów sportowych, których cena przekroczyła 1 mln USD – dodał.

Kanye West nosił sprzedane za rekordową cenę buty podczas występu na gali wręczania nagród Grammy w 2008 roku. Były to prototypy obuwia, które zaprojektował dla Nike i które trafiło do sprzedaży dopiero w kwietniu 2009 roku.

Kanye West, fot. Bloomberg
Kanye West, fot. Bloomberg

Nabywcą butów jest RARES, rynek pozwalający użytkownikom inwestować w rzadkie pary butów sportowych, kupując w nich udziały. Sprzedawcą był Ryan Chang, kolekcjoner obuwia sportowego.

Poprzedni rekord ceny zapłaconej za taki sam rodzaj sportowego obuwia padł w sierpniu ubiegłego roku. Na aukcji zorganizowanej przez dom aukcyjny Christie's ktoś wydał 615 tys. USD na parę butów Nike Air Jordan 1.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AFP

Polecane