Czytasz dzięki

Była szefowa Fed na briefingu z Bidenem

Marek Drus,
opublikowano: 14-08-2020, 08:47

Janet Yellen, była szefowa Fed, znalazła się w grupie ekonomistów, którzy spotkali się z Joe Bidenem, kandydatem Demokratów w wyborach prezydenckich, informuje Reuters.

Ekonomiści spotkali się z Bidenem oraz kandydatka na wiceprezydenta, senator Kamalą Harris, aby omówić obecną sytuację gospodarczą w USA, poinformowali organizatorzy kampanii wyborczej.

Zobacz więcej

Janet Yellen

Bloomberg

Yellen stała na czele banku centralnego USA w latach 2014-2018.  Jest pierwszą kobietą, która zajmowała to stanowisko. Mianował ją na nie ówczesny prezydent Barack Obama. Joe Biden był wtedy wiceprezydentem USA.

- Dr. Yellen nie jest doradcą w kampanii Biden/Harris – powiedziała Reutersowi Shannon Meraw, rzeczniczka Brookings Institution, waszyngtońskiego think tanku, dla którego obecnie pracuje Yellen. – Jednak jako członek Brookings może dostarczać obiektywne analizy dotyczące polityki publicznej, a także przedstawiać rekomendacje osobom zajmujące stanowiska publiczne lub ubiegającym się o nie – dodała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Drus,

Polecane