Canpack zainwestuje w Brazylii 140 mln USD

WST
opublikowano: 28-07-2022, 12:29
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Budowę nowego zakładu produkującego puszki aluminiowe w Brazylii zapowiedziała krakowska spółka Canpack, należąca do Grupy Canpack. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 140 mln USD, donoszą branżowe źródła.

fot. ARC

Fabryka zostanie zlokalizowana w Pocos de Caldas w stanie Minas Gerais.

W komunikacie poinformowano, że budowa zakładu mogłaby ruszyć już w tym roku, zaś do uruchomienia produkcji miałoby dojść w 2024 r. Początkowa wydajność wyliczana jest na około 1,3 mld puszek rocznie. Zatrudnienie w fabryce znaleźć może około 140 pracowników.

Według danych firmy Abralatas, brazylijski rynek napojów pod względem puszek aluminiowych jest trzecim na świecie, notując w 2021 r. sprzedaż na poziomie 33,4 mld sztuk. W porównaniu z poprzednim rokiem wzrósł o 5,2 proc., zaś wskaźnik recyklingu ukształtował się na poziomie 98,7 proc.

Pod koniec maja 2021 r. krakowski Canpack informował, że zbuduje swoją drugą fabrykę w USA, wydatkując na ten cel 380 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane