Cargo i PTK na wspólnym torze

ET
opublikowano: 26-10-2007, 00:00

Czy coś łączy PKP Cargo z holdingiem z Zabrza? Na poniedziałek obie firmy zwołały konferencje prasowe — w tym samym miejscu i czasie.

Czy coś łączy PKP Cargo z holdingiem z Zabrza? Na poniedziałek obie firmy zwołały konferencje prasowe — w tym samym miejscu i czasie.

Od tygodnia rynek kolejowy gubi się w domysłach, jakie plany ma Przedsiębiorstwo Transportu Kolejowego (PTK) Holding w Zabrzu. Przewoźnik rozesłał zaproszenie na konferencję prasową na najbliższy poniedziałek. Zapowiada ogłoszenie informacji „kluczowych dla przyszłości rynku kolejowego w Polsce”.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, tego samego dnia, w tym samym miejscu i czasie konferencję zaplanowały PKP Cargo. Jacek Wnukowski, rzecznik spółki, twierdzi, że nic w tej sprawie nie zostało jeszcze postanowione, ale inne źródła potwierdzają, że przewoźnicy wystąpią na konferencji razem.

Co zamierzają? Zbigniew Pucek, prezes PKT, kilka miesięcy temu powiedział w rozmowie z „PB”, że bardziej interesuje go współpraca niż konkurowanie z PKP Cargo. Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych Tor twierdzi, że firmy w poniedziałek poinformują o współpracy. Odrzuca spekulacje krążące po rynku, że państwowa spółka kupiła zabrzański holding. Jego zdaniem, transakcja nie miałaby z punktu widzenia PKP Cargo większego sensu.

Mieczysław Olender, prezes PCC Rail, prywatnego konkurenta PKP Cargo, uspokaja, że sensacji w PTK nie należy się spodziewać.

— Wszystkie decyzje w sprawie przyszłości spółki muszą być z nami konsultowane, ponieważ kontrolujemy wystarczająco duży pakiet jej akcji — mówi szef PCC.

PCC kontroluje 57 proc. Trawipolu, do którego należy większościowy pakiet PTK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu