Cash Flow liczy na inwestorów

DTK
opublikowano: 27-10-2010, 00:00

Do jutra DM IDMSA

Do jutra DM IDMSA

szuka chętnych

na obligacje windykatora

warte 13,5 mln zł.

Cash Flow (CF) wychodzi z kryzysu spowodowanego ostrym konfliktem właścicielskim. Skokowy wzrost przychodów i zysków ma spółce zapewnić emisja obligacji o wartości do 13,5 mln zł.

— Informacje z DM IDMSA wskazują, że już są chętni na co najmniej połowę emisji, a liczę, że do jutra uda się znaleźć nabywców na całość. To pozwoliłoby nam na zwiększenie portfela wierzytelności ze 100 mln do około 600 mln zł — mówi Dariusz Czech, dyrektor generalny CF.

Kolejna emisja obligacji z podobnym oprocentowaniem (12 proc. rocznie) planowana jest na I kw. 2011 r. Wcześniej, bo jeszcze przed końcem 2010 r., CF chce uruchomić fundusz sekurytyzacji wierzytelności bankowych.

Ostatnie dwa lata CF stracił ze względu na ostry konflikt między akcjonariuszami: Igorem Kazimierskim (byłym prezesem, który już nie figuruje w księdze akcyjnej spółki) i Grzegorzem Gniadym (obecnym szefem). Ubiegły rok CF zamknął stratą netto 7,4 mln zł. W I półroczu 2010 r. przy 4,9 mln zł przychodów osiągnął 3,3 mln zł czystego zysku, co zawdzięcza w dużej części rozwiązaniu rezerw. Dariusz Czech zapewnia, że w drugiej połowie roku spółka także wykaże zysk, a przychody będą co najmniej równe tym z pierwszych sześciu miesięcy.

Co na to rynek? Ostatnio akcje CF są gorącym towarem. Od sierpnia 2010 r. kurs spółki skoczył z około 2 zł do nawet 6 zł i cały czas podlega dużym spekulacyjnym wahaniom. Wczoraj wzrósł aż o 18,8 proc. — z 4,36 zł do 5,18 zł. Niewykluczone, że do zakupów ruszył Grzegorz Gniady, który mówił, że jeszcze w tym roku chce zwiększyć swój pakiet z 28,7 proc. do ponad 35 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DTK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy