CBL Properties ogłosił bankructwo

opublikowano: 02-11-2020, 14:31

Fundusz będący właścicielem licznych centrów handlowych w Stanach Zjednoczonych ogłosił w poniedziałek, że rozpoczyna postępowanie upadłościowe.

Firma CBL Properties i niektóre jej podmioty zależne złożyły dobrowolne wnioski o reorganizację na podstawie amerykańskiej ustawy o bankructwie w sądzie upadłościowym w Houston.

Spółka chce w ten sposób zrealizować plany dokapitalizowania i zmniejszenia swojego zadłużenia. Działalność kontrolowanych przez CBL Properties centrów handlowych będzie kontynuowana. Klienci, najemcy i partnerzy mogą oczekiwać normalnego funkcjonowania we wszystkich zarządzanych przez firmę nieruchomościach.

„Po miesiącach dyskusji i rozważań nad kilkoma alternatywami kierownictwo CBL i Rada Dyrektorów są przekonane, że wdrożenie kompleksowej restrukturyzacji poprzez dobrowolne ogłoszenie upadłości zapewni CBL najlepszy plan zaistnienia jako silniejsza i stabilniejsza firma ”- powiedział Stephen D. Lebovitz, dyrektor generalny CBL.

Na dzień 30 września spółka posiadała ok. 258,3 mln USD w gotówce i papierach wartościowych dostępnych do sprzedaży. Oczekuje się, że w połączeniu z dodatnimi przepływami pieniężnymi generowanymi przez bieżącą działalność pozwoli to zaspokoić potrzeby operacyjne i restrukturyzacyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane