CD Projekt: „Wiedźmin: pogromca potworów” do zamknięcia

opublikowano: 06-12-2022, 11:18
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Projekt gry mobilnej w przyszłym roku przejdzie do historii, a jego twórca – spółka Spokko ma być połączona z CD Projektem.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Kiedy gra mobilna zostanie zamknięta
  • Jakie wyniki w ubiegłym roku miała spółka Spokko i jaką ma wartość w księgach CD Projektu
  • Ile osób zatrudnia Spokko

W lipcu ubiegłego roku do graczy trafiła gra mobilna „Wiedźmin: pogromca potworów”, za której produkcję odpowiadała spółka Spokko, powołana przez CD Projekt w 2018 r. do realizacji przedsięwzięć mobilnych. Największy polski producent gier właśnie ogłosił, że zarówno gra, jak i spółka przestaną istnieć.

NWZ Spokko podjęło decyzję o stopniowym wygaszaniu projektu „Wiedźmin: pogromca potworów”. W rezultacie wstrzymany zostanie dalszy rozwój gry, 31 stycznia 2023 r. zakończy się jej dystrybucja dla nowych graczy, a 30 czerwca tytuł przestanie być dostępny na platformach Google Play i Apple App Store także dla jego dotychczasowych użytkowników.

„Podjęte decyzje są kierunkowo zgodne z założeniami aktualizacji strategii biznesowej grupy CD Projekt, tj. opublikowanymi założeniami Strategicznych Kierunków Rozwoju w Perspektywie Długofalowej, która przewiduje koncentrację grupy na podstawowej działalności i realizację projektów mobilnych we współpracy z zewnętrznymi partnerami” – czytamy w komunikacie.

Na koniec listopada Spokko zatrudniało 44 osoby. W związku z planowanym zaangażowaniem części zespołu oraz zasobów Spokko w inne projekty spółka zależna zostanie wchłonięta przez CD Projekt. Wcześniej grupa przeprowadzi test na utratę wartości udziałów (obecnie w księgach figuruje 32,4 mln zł), a jego wynik uwzględni w tegorocznym sprawozdaniu finansowym. Spokko nie miało istotnego wpływu na wyniki grupy i dotychczas nie podlegało konsolidacji. CD Projekt jest właścicielem 87,6 proc. udziałów spółki.

Spokko w 2021 r. miało 6,9 mln zł przychodów i 2,8 mln zł straty netto. Na koniec grudnia kapitały własne były na poziomie 2,6 mln zł, a zobowiązania krótkoterminowe wynosiły 11,6 mln zł.

 Porządki w grupie
Porządki w grupie
CD Projekt, na którego czele stoi Adam Kiciński, chce wchłonąć utworzoną w 2018 r. spółkę Spokko. Przy rozliczeniu transakcji nie planuje wydawać własnych akcji mniejszościowym udziałowcom spółki.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane