CD Projekt miał 98,7 mln zł zysku netto w III kwartale

opublikowano: 28-11-2022, 17:20
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Producent gier zanotował 98,7 mln zł zysku netto w III kwartale 2022 r. To wynik zgodny z oczekiwaniami analityków.

Przeczytaj i dowiedz się:

  • jakie wyniki osiągnął CD Projekt w III kwartale i czy sprostały oczekiwaniom analityków,
  • jak rezultaty skomentowali członkowie zarządu,
  • o czym mówili na spotkaniu z analitykami i dziennikarzami.

Przychody CD Projektu wyniosły 245,5 mln zł, o 100 mln zł więcej niż w analogicznym okresie 2021 r. Analitycy oczekiwali 250 mln zł przychodów.

Zysk operacyjny sięgnął 97,1 mln zł wobec 15,6 mln zł przed rokiem.

Po trzech kwartałach przychody wynoszą 623 mln zł (+1,3 proc. r/r), zysk operacyjny 234,6 mln zł (+70 proc.), a zysk netto 212,5 mln zł (+75 proc.).

Znaczący wzrost przychodów w III kwartale spółka wiąże z dobrym odbiorem udostępnionego we wrześniu “Cyberpunk Edgerunners” update 1.6 poprzedzającego premierę w serwisie Netflix serialu anime "Cyberpunk Edgerunners“.

- Choć bardzo wierzyliśmy w sukces serialu, jego debiut przebił nasze oczekiwania. W premierowym tygodniu nasze anime trafiło do TOP10 Netfliksa w 19 krajach. Popularność serialu oraz pozytywny odbiór wydanej tydzień wcześniej aktualizacji 1.6 do Cyberpunka 2077 wymiernie odbiły się na sprzedaży gry. Pod koniec września z poinformowaliśmy, że grę kupiło ponad 20 milionów graczy. Cieszymy się z synergii powstałej dzięki ekspansji naszej franczyzy - mówi Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

  • Na spotkaniu z analitykami przedstawiciele spółki potwierdzili, że był to najlepszy kwartał jeśli chodzi o sprzedaż “Cyberpunka” w 2022 r., ale nie podali szczegółów, ani tego, jak bardzo sprzedaż różniła się od notowanej w poprzednich kwartałach.

– Obecnie sprzedaż jest wyższa niż przed premierą “Edgerunners”. Przesunęliśmy poprzeczkę wyżej - powiedział Michał Nowakowski, członek zarządu.

  • Adam Kiciński, prezes spółki, pytany o docelowy poziom zmiany wielkości zespołu przyznał, że w tym roku zatrudnienie urosło o 100 osób netto i będzie rosnąć w zależności od potrzeb.
  • Piotr Nielubowicz nie ujawnił planowanych budżetów kolejnych projektów, ani nakładów związanych z planowaną kampanią marketingową nextgenowej wersji “Wiedźmina 3”.
  • Po wydaniu “Phantom Liberty” (zarząd nie sprecyzował, w którym kwartale 2023 r. ten tytuł zostanie wydany) spółka zacznie prace koncepcyjne nad kolejną grą ze spektrum “Cyberpunka”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane