CD Projekt: zielone światło dla ugody

opublikowano: 05-01-2023, 17:07
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Sąd w Kalifornii wydał postanowienie o wstępnym zatwierdzeniu ugody producenta gier z posiadaczami ADR-ów.

CD Projekt otrzymał od kancelarii reprezentującej spółkę w sprawie pozwu zbiorowego w USA informację o wydaniu przez sąd postanowienia o wstępnym zatwierdzeniu ugody. Przewiduje ona całkowite wycofanie się przez powodów z jakichkolwiek roszczeń wobec spółki oraz członków jej zarządu pod warunkiem wypłaty przez spółkę i jej ubezpieczyciela 1,85 mln USD.

W połowie grudnia 2021 r. CD Projekt informował, że zakończył negocjacje dotyczące ugody z inwestorami w USA, którym wspólnie z ubezpieczycielem ma wypłacić 1,85 mln USD. W konsekwencji zawartego porozumienia spółka oraz pozywający podpisali formalny dokument ugody i na początku 2022 r. złożyli do sądu wniosek o jej zatwierdzenie, tzw. „motion for preliminary approval of the settlement".

Pod koniec czerwca 2021 r. CD Projekt otrzymał odpis pozwu złożonego przeciwko spółce i członkom jej zarządu w Sądzie Okręgowym dla Centralnej Kalifornii. Złożyła go kancelaria Rosen Law Firm, reprezentująca wiodącego powoda oraz potencjalnych innych posiadaczy amerykańskich kwitów depozytowych (ADR) na akcje CD Projektu. Zarzucali spółce i członkom jej zarządu m.in. wysyłanie na rynek fałszywych lub wprowadzających w błąd komunikatów o grze „Cyberpunk 2077”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane