CD Projekt bez programu motywacyjnego

opublikowano: 20-12-2022, 10:47
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Uchwała potrzebna do realizacji programu motywacyjnego nie uzyskała wystarczającej liczby głosów.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Jakiej większości wymagała uchwała potrzebna do realizacji nowego programu motywacyjnego, a jaki był rozkład głosów
  • Jaki był wynik glosowania w sprawie przyjęcia nowego programu motywacyjnego
  • Jak cała sytuację skomentował prezes CD Projektu
  • Jacy najwięksi akcjonariusze CD projektu byli obecni na walnym

Wtorkowe NWZ CD Projektu głosowało uchwałę w sprawie emisji warrantów subskrypcyjnych serii N oraz warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii N, z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru.

Uchwała wymagała uzyskania kwalifikowanej większości 4/5 głosów. Okazało się jednak, że nie udało się zdobyć takiego poparcia. Za uchwałą opowiedzieli się akcjonariusze posiadający 37,23 mln akcji, przeciw 18,24 mln, a wstrzymało się 0,86 mln. Oddano 56,3 mln ważnych głosów.

Zabrakło więc odpowiedniej większości, gdyż uchwała uzyskała 66 proc. poparcia.

- Nie przegłosowanie uchwały o emisji oznacza, że de facto nie mamy programu motywacyjnego – powiedział Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Zwraca uwagę, że programy tego typu są bardzo istotnym czynnikiem zwiększającym utrzymanie utalentowanych pracowników.

– W naszej branży jest to super ważne. Konkurujemy z firmami z całego świata, w szczególności ze spółkami amerykańskim, gdzie takie programy funkcjonują. Nasz program jest nietypowy jeśli chodzi o Polskę bo jest wzorowany na programach amerykańskich i jestem przekonany, że taki program jest w interesie akcjonariuszy. Będziemy dalej pracowali nad tym, aby zaproponować jego formę, która uzyska akceptację. Wrócimy z jakimiś pomysłami - powiedział prezes.

Przed uchwałą o emisji głosowano uchwałę w sprawie wprowadzenia programu motywacyjnego na lata obrotowe 2023-2027. W tym przypadku nie była wymagana kwalifikowana większość i uchwała została przyjęta. Jednak rozkład głosów był podobny jak przy uchwale o emisji. 18,27 mln głosów było przeciw.

Nowy program motywacyjny miał być realizowany w drodze przyznawania wybranych pracownikom i współpracownikom spółki i spółek z grupy kapitałowej imiennych warrantów subskrypcyjnych, które uprawniać miały do objęcia nie więcej niż 5 mln akcji serii N (obecnie kapitał dzieli się na 100,7 mln walorów).

Program miał się składać z dwóch części: pierwsza (A) ma mieć zawarty warunek lojalności, druga (B) - wyniku. Akcje w pierwszej miały być obejmowane po nominale, w drugiej - po kursie rynkowym. W obu przypadkach dopuszczone jednak będzie wykorzystanie mechanizmu obniżenia ceny.

W uchwałach nie znalazły się szczegółowe zasady i warunki realizacji programu - ma je dookreślić zarząd i zatwierdzić rada nadzorcza. Także zarząd będzie decydował o liczbie przyznawanych uprawnień na poszczególnych etapach, z zastrzeżeniem, że o uprawnieniach dla członków zarządu (im przysługiwać mogą wyłącznie uprawnienia w części B programu) decydować będzie rada nadzorcza.

Najwięksi akcjonariusze CD Projektu na walnym w dniu 20 grudnia 2022 r.

Marcin Iwiński12 873 520
Michał Kiciński 10 213 202
Piort Nielubowicz 6 858 517
Adam Kiciński4 045 901
NN OFE3 695 803
Aviva OFE3 036 000
OFE PZU 2 773 000
Seafarer Overseas1 500 000
Aegon OFE1 076 849
Allianz OFE722 232
Adam Badowski692 640
Rząd Norwegii442 637
Michał Nowakowski530 290
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane