CDA zyskuje widzów

opublikowano: 07-08-2019, 22:00

Notowany na NewConnect serwis z wideo na żądanie w drugim kwartale wyraźnie zwiększył przychody i zyski.

Do odwrócenia tendencji spadkowej w giełdowych notowaniach, utrzymującej się od majowego debiutu na NewConnect, wystarczyły dobre wyniki. W środę po godzinie 12 kurs CDA.pl, operatora popularnego w Polsce serwisu z wideo na żądanie, skoczył o ponad 30 proc. Stało się to tuż po publikacji raportu finansowego za drugi kwartał 2019 r..

Spółka miała w tym okresie 10,4 mln zł przychodów, czyli o 72 proc. więcej niż rok wcześniej. Ponad 90 proc. pochodziło ze sprzedaży subskrypcji, umożliwiających dostęp do płatnej części serwisu, w której dystrybutorzy filmowi zamieszczają — w zamian za prowizję od spółki — swoje materiały. Na koniec czerwca CDA.pl miało 190,4 tys. aktywnych subskrybentów, czyli o blisko 20 tys. więcej niż pod koniec 2018 r., a w płatnej części dostępnych było 6,3 tys. pełnometrażowych filmów i seriali.

W całym pierwszym półroczu spółka zanotowała 19,3 mln zł przychodów (wzrost o 62 proc.), osiągając przy tym 3,1 mln zł czystego zysku, czyli o 43 proc. więcej niż rok wcześniej.

Przedstawiciele CDA podkreślają, że pod względem sprzedażowym zazwyczaj najlepsze są miesiące zimowe, gdy więcej czasu spędza się w domu.

„Pomimo tego spółka odnotowała [w drugim kwartale — red.] wyższe wyniki w porównaniu z tymi, które osiągnięto w ubiegłym kwartale. W szczególności sprzyjającym okresem był maj ze względu na większą liczbę dni wolnych od pracy oraz niesprzyjającą, jak na tę porę roku, pogodę” — czytamy w sprawozdaniu spółki.

CDA w ostatnich miesiącach rozszerzyła sprzedaż abonamentów na kanał stacjonarny. W maju podpisano umowę z Euronetem, na mocy której subskrypcje można kupować w formule prepaid w punktach partnerskich Euronetu, czyli m.in. w sieciach sklepów i na stacjach benzynowych.

Po publikacji wyników za jedną akcję CDA.pl płacono na NewConnect nawet 8,6 zł. Przypomnijmy, że w poprzedzającej debiut ofercie publicznej walory spółki sprzedawano po 5,5 zł. Ofertę przeprowadzono w pod koniec 2017 r., ale CDA.pl zadebiutowało dopiero w maju tego roku. Najpierw długo czekało na rejestrację emisji akcji przez sąd. Potem, już po wydaniu decyzji o dopuszczeniu do obrotu i złożeniu przez spółkę wniosku o wyznaczenie pierwszego dnia notowań, problemem stały się oskarżenia o piractwo, wysuwane przez amerykańską organizację MPAA, zrzeszającą studia filmowe. Spółka odcinała się od tych zarzutów i podkreślała, że wprowadziła wiele mechanizmów zapobiegających publikowaniu nielegalnych treści i umożliwiających posiadaczom praw autorskich ich usuwanie.

Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
×
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane