CDM Pekao rekomenduje: neutralnie dla Jelfy

18-12-2002, 16:39

W datowanym na 10 grudnia raporcie analitycznym, CDM Pekao SA podtrzymał swoją rekomendację dla walorów Jelfy na poziomie "neutralnie". Równocześnie, w okresie najbliższych sześciu miesięcy ustalił wartość docelową akcji na 50 zł.

Zdaniem Anny Hess, autorki raportu, spółka skutecznie zakończyła wdrażanie strategii rozwoju na lata 2000-2002. Dokonano analizy portfela produktowego, zrestrukturyzowano zatrudnienie oraz majątek firmy i system zarządzania. Marża EBIDTA wzrosła w tym okresie o 2 p.p. do 30,5 proc.

Mijający rok był okresem wzrostu udziału Jelfy w rynku leków OTC i stagnacji na rynku leków Rx. Firma miała też przejściowe problemy ze sprzedażą eksportową.

Obecnie Jelfa skupi się na stronie sprzedażowej. Kolejne lata będą upływały pod znakiem dostosowania zakładu (inwestycje majątkowe oraz uzupełnienie dokumentacji rejestracyjnej) do unijnych standardów produkcji farmaceutycznej. Szacowane wydatki na ten cel to 200 mln zł. Gros tych wydatków przypadnie na lata 2003-2007, co spowoduje brak wzrostu EPS spółki.

Wycena spółki oparta na długoterminowej prognozie finansowej (DCF) wskazuje, że kapitał akcyjny Jelfy jest wart 378 mln zł (56 zł na akcję ). Wycena oparta na bieżących wynikach finansowych (wskaźnikowa analiza porównawcza) wskazuje tę wartość na poziomie 50 zł na akcję.

- Nabycie akcji Jelfy przez Ciech traktujemy jako krok w kierunku stworzenia KGF. Spodziewamy się, że dla uniknięcia konieczności ogłoszenia wezwania na pozostałe akcje spółki Ciech rozłoży transakcję zakupu akcji w czasie (ponad

3 miesiące) - czytamy w raporcie CDM Pekao.

Anna Hess zauważa równocześnie, że ze względu na duże zaangażowanie funduszy emerytalnych w spółkę, cena jej akcji może być ?utrzymywana? do końca roku, kiedy działalność funduszy jest oceniana i rozliczana.

WST

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CDM Pekao rekomenduje: neutralnie dla Jelfy