CDS Polski najwyżej od 15 miesięcy

Niepewność wynikająca z sytuacji Grecji spowodowała wzrost kosztu ubezpieczenia od niewypłacalności gospodarek Europy centralnej, w tym Polski, pisze Reuters.

Zobacz więcej

CDS Polski od grudnia 2013 roku

Swap ryzyka niewypłacalności (CDS) Polski, pokazujący koszt ubezpieczenia się wierzycieli na okres 5 lat, sięgnął w środę 76 pkt bazowych i był najwyższy od 15 miesięcy.

- Wszystko w Europie centralnej jest narażone, ludzie przenoszą pieniądze do Azji i Ameryki Południowej – powiedział Simon Quijano-Evans, szef analizy rynków wschodzących w Commerzbanku. - Są tam przypadki fundamentów wysokiej jakości, jak Polska czy Węgry, które wyjdą z tego lepiej niż inni, ale w krótkim terminie wszystko jest narażone na uderzenie – dodał
 
Najmocniej powiązana z greckimi bankami Bułgaria zanotowała wzrost CDS od początku czerwca o 20 pkt bazowych. Sięgnął on 180 pkt bazowych, najwyższej wartości od czterech miesięcy. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / CDS Polski najwyżej od 15 miesięcy