Cel: jeszcze więcej metrów kwadratowych

Agata Hernik
opublikowano: 11-12-2008, 00:00

Trójmiejski deweloper nie planuje ekspansji

w innych miastach. Ale to nie znaczy, że jego działalność

będzie pozbawiona rozmachu.

rupa Inwestycyjna Hossa z Gdyni przez 19 lat zrealizowała niemal 30 inwestycji. Obecnie prowadzi dziewięć kolejnych. W dorobku ma zarówno małe i duże osiedla mieszkaniowe, jak i nowoczesne biurowce i centra handlowe.

— Pozycję zawdzięczamy temu, że mieliśmy odwagę być pierwszymi na tworzącym się rynku, a także profesjonalizmowi i wieloletniemu zaangażowaniu kadry kierowniczej spółki i całego zespołu pracowników — twierdzi Mariusz Gawron, prezes Grupy Inwestycyjnej Hossa.

W domu najlepiej

Firma konsekwentnie stawia na rynek trój- miejski.

— By z sukcesem prowadzić działalność na rynku nieruchomości mieszkaniowych, potrzeba dużej wiedzy z ekonomii globalnej, kontaktów na wysokim szczeblu w świecie polityki oraz bardzo dużego kapitału. Dla Grupy Inwestycyjnej Hossa ten moment jeszcze nie nadszedł, dlatego skupiamy się na okazjach, jakie każdego dnia pojawiają się w Trójmieście, i jednocześnie optymalizujemy koszty naszej działalności — tłumaczy Mariusz Gawron.

Lokalnie wcale nie znaczy na małą skalę.

— Posiadamy grunty, na których w przyszłości powstaną obiekty o różnym przeznaczeniu i o powierzchni ponad miliona mkw. Jak szybko to się stanie, zależy oczywiście od sytuacji rynkowej — zapowiada Mariusz Gawron.

Dla koszykarza i autobusu

Grupa nie tylko stawia na trójmiejski rynek, ale podejmuje również działania na rzecz lokalnej społeczności. Od powstania przedsiębiorstwa w 1989 r. takich inicjatyw było wiele.

— W ostatnim roku wybudowaliśmy nową pętlę autobusową w największej gdyńskiej dzielnicy, sfinansowaliśmy dokumentację techniczną komisariatu policji, budowę zespołu boisk, placu zabaw i skate parku w Gdyni Zachód, a ponadto wzięliśmy udział w gdańskim programie budowy boisk dla młodzieży w związku z Euro 2012, finansując budowę zespołu boisk sportowych przy jednej ze szkół — wylicza Mariusz Gawron.

Potencjał gospodarczy regionu skupia się w Gdańsku i Gdyni. Tam rozwija się przemysł stoczniowy, rafineryjny, maszynowy oraz branże spożywcza, meblowa, transportowa i usług portowych. Dodatkowo porty morskie umożliwiają rozwój lokalnych firm produkcyjnych i usługowych. Region z utęsknieniem czeka na ukończenie budowy autostrady A1, łączącej północ z południem kraju. Innym ważnym projektem infrastrukturalnym jest planowana droga ekspresowa Via Hanseatica. Ale Pomorze nie tylko biznesem stoi — jego niemałym walorem są warunki do rozwoju turystyki.

Przedsiębiorstwo działające w branży budownictwa. Z szerokim doświadczeniem w budowie dużych zespołów mieszkaniowych, obiektów użyteczności publicznej, kompleksów biurowych i handlowych, a także wyposażenia wnętrz obiektów mieszkalnych i użytkowych (biurowce, domy towarowe, hotele). Pod względem sprzedaży przedsiębiorstwo klasyfikuje się na czwartej pozycji w branży i pięćdziesiątej piątej w województwie pomorskim. Właścicielem spółki akcyjnej jest Mariusz Gawron.

Opr. Dun Bradstreet

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agata Hernik

Polecane