Cenega dystrybutorem Cyberpunka w Polsce

GSU
opublikowano: 02-03-2020, 15:54

CD Projekt i Cenega rozpoczęły oficjalną współpracę w zakresie dystrybucji gier studia CD Projekt RED w Polsce.

Na mocy umowy Cenega będzie odpowiadać za dostarczenie na polski rynek gry "Cyberpunk 2077".

Pierwotnie dystrybutorem „Cyberpunka” w Polsce było CDP, ale na początku roku firma ta zwolniła znaczną część załogi i ogłoszono, że za dystrybucję będzie odpowiadał inny podmiot.

Poza „Cyberpunkiem” w ofercie firmy Cenega pojawi się „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Obie firmy współpracują ze sobą od kilku lat na rynku czeskim, słowackim i węgierskim. Na mocy wcześniej zawartej umowy, Cenega jest także dystrybutorem gry „Cyberpunk 2077” na Węgrzech. 

Cenega to jeden największych, niezależnych dystrybutorów gier wideo w regionie Europy Środkowo-wschodniej. Spółka koncentruje się na dystrybucji gier wideo największych wydawców międzynarodowych. Prowadzi dystrybucję fizyczną i cyfrową. 

Właścicielem Cenega jest 1C Entertaimnet, która w 2018 r. złożyła prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego w związku z planowanym debiutem na giełdzie. Jesienią 2019 r. spółka poinformował jednak o zwieszeniu postępowania przed KNF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane