CenterNet Karkosika będzie miał opóźnienie

KL
opublikowano: 01-04-2008, 00:00

Wirtualny operator nie podpisał w wyznaczonym terminie umowy z Centertelem. Negocjacje mają potrwać jeszcze miesiąc.

Wirtualny operator nie podpisał w wyznaczonym terminie umowy z Centertelem. Negocjacje mają potrwać jeszcze miesiąc.

Wbrew szumnym zapowiedziom z końca ubiegłego roku, CenterNet (spółka z grupy Romana Karkosika) i Centertel nie podpisały do końca marca umowy. Na jej podstawie CenterNet miał rozpocząć działalność operacyjną infrastruktury z wykorzystaniem Centertela.

Teraz CenterNet i Centertel informują, że przedłużyły list intencyjny do 1 maja.

CenterNet miał rozpocząć działalność jako MVNO (wirtualny operator) i MVNE (firma, pozwalająca innym podmiotom działać jako operator wirtualny). Następnym krokiem ma być budowa własnej infrastruktury. Do tego zobowiązuje firmę koncesja.

Obaj operatorzy mówią jednym głosem — pracują nad ostatecznym kształtem umowy oraz szczegółowymi warunkami porozumienia.

— Umowa z Centertelem jest ważna dla naszych planów biznesowych, dlatego też potrzebujemy nieco więcej czasu na negocjacje — mówi cytowany w komunikacie Leszek Siwek, prezes CenterNetu.

Prezes poinformował, że spółka ma już opracowane logo i nazwę swojej marki popularnej, skończyła najważniejszą część badań marketingowych, a dział sprzedaży prowadzi negocjacje związane z siecią dystrybucji.

— Nasze przygotowania do rozpoczęcia świadczenia usług telekomunikacyjnych weszły w decydującą fazę — podkreśla Leszek Siwek.

— Nie można wykluczyć, że spółka starała się o licencję z intencją szybkiego jej spieniężenia — zastanawia się Paweł Puchalski, analityk z DM BZ WBK.

Spółka jednak zapowiadała, że uruchomi własne usługi. Czy opóźnienie może wpłynąć na wyniki NFI Midas, w którego portfelu znajduje się CenterNet?

— Każde opóźnienie działa negatywnie na wyniki spółki. Poza tym na scenę wchodzą kolejni konkurenci i z każdym miesiącem walka o swoje miejsce na rynku staje się coraz trudniejsza — komentuje analityk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CenterNet Karkosika będzie miał opóźnienie