Centrum Marszałkowska idzie na sprzedaż

opublikowano: 22-11-2018, 11:54

Budynek biurowo-handlowy, który wyrósł w Warszawie u zbiegu ulic Marszłałkowskiej i Świętokrzyskiej, idzie na sprzedaż za cenę 29,5 mln EUR (126 mln zł), uwzględniającą spłatę zadłużenia. Nabywca to Liebrecht&Wood.

Sprzedającym jest spółka Zarządzenia Sezam, której jednym z udziałowców jest giełdowy deweloper BBI Development (ma 35 proc. udziału). 

Do sklepu Sezam będzie można wejść bezpośrednio z poziomu -1, łączącego Centrum Marszałkowska z podziemną kolejką.
Zobacz więcej

BUDYNEK POŁĄCZONY Z METREM:

Do sklepu Sezam będzie można wejść bezpośrednio z poziomu -1, łączącego Centrum Marszałkowska z podziemną kolejką. Fot. ARC

Strony zawarły przedwstępną umowę, której warunkiem wejścia jest zgoda Banku Pekao, który finansuje sprzedającego. Finalizacja planowana jest na luty 2019 r.

"Zawarcie Umowy Przyrzeczonej zostało uzależnione od spełnienia się szeregu  warunków. Warunkami tymi są w szczególności: wydanie przez właściwy organ interpretacji podatkowych dotyczących sposobu opodatkowania przedmiotowej transakcji, wystawienie świadectwa płatności końcowej i uregulowanie wszelkich zobowiązań Sprzedającego wobec generalnego wykonawcy oraz zdeponowanie wymaganej kwoty ceny na rachunku zastrzeżonym przez Kupującego" - podał BBI Development.

Spółka szacuje, że z transakcji uzyska wpływy na poziomie 72 mln zł, które uwzględniają wpływy już zrealizowane, m.in. wycofane ze spółki celowej pożyczki i zaliczki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu