Centrum RWE urośnie o setkę

opublikowano: 30-09-2014, 00:00

W rok pierwsze centrum usług koncernu energetycznego zatrudniło w Krakowie 150 osób. Ludzi i zadań przybędzie.

Po roku od otwarcia krakowskie centrum RWE zatrudnia 150 osób i świadczy usługi z zakresu rachunkowości i finansów dla sześciu spółek energetycznego koncernu z Niemiec i Wielkiej Brytanii oraz obsługuje administrację kadr dla 19 spółek z grupy.

— Do końca roku zapewnimy obsługę kadrową dla całej grupy, czyli około 30 spółek — mówi Konrad Kończewski, szef RWE GBS Polska.

W dwa lata polskie centrum przejmie też obsługę kolejnych 10 spółek z grupy z zakresu finansów i księgowości. Na początku przyszłego roku przeniesie się do nowej siedziby, gdzie potencjalnie będzie mogło pracować nawet 400 osób. W najbliższym roku krakowskie centrum chce zatrudnić 100 pracowników. Będzie ich szukać w województwach małopolskim, śląskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Problemów z rekrutacją w Krakowie, największym w Polsce skupisku centrów usług, w którym w tej branży pracuje 25 tys. osób, raczej nie będzie.

— Rynek w Krakowie jest trudny, ale mamy atrakcyjną ofertę. Oferujemy stabilną pracę w niemieckiej firmie, w centrum usług w branży energetycznej, co daje możliwość zdobycia unikalnych doświadczeń. Jesteśmy atrakcyjnym pracodawcą, zapewniamy szkolenia — wylicza Konrad Kończewski.

RWE to na razie jedyny międzynarodowy koncern z branży energetycznej, który ulokował w Polsce centrum usług pracujące dla spółek z grupy w innych krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane