Ceny mieszkań jak przed dwoma laty

IAR, PAL
opublikowano: 26-01-2009, 14:46

Ceny mieszkań na rynku wtórnym spadły w  ciągu ostatnich miesięcy - wynika z analizy serwisu "oferty.net" oraz spółki doradczej Open Finance.

Według autorów raportu, można to łączyć z zastojem na rynku nieruchomości, który został spowodowany światowym kryzysem finansowy.

Zdaniem serwisu, największe spadki w ostatnim miesiącu zanotowano w Gdańsku, gdzie nieruchomości potaniały o 7,8 proc. Podobną skalę odnotowano również w Białymstoku i Łodzi - w grudniu średnie ceny ofertowe były tam niższe od listopadowych odpowiednio o: 6,5 i 4,3 proc.

W Warszawie sprzedający obniżyli ceny o blisko 3 proc. w porównaniu z listopadem. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie często ostatnio udzielane upusty na mieszkania można stwierdzić, że ceny w stolicy są obecnie na poziomie sprzed dwóch lat.

W skali roku z kolei najbardziej spadły ceny mieszkań w Łodzi (11 proc.), Gdańsku (9,5 proc.) i Wrocławiu (8,7 proc.). Najmniejsze spadki cen ofertowych w skali roku odnotowały: Szczecin (1,4 proc.), Gdynia (2 proc.) i Sopot (2,6 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR, PAL

Polecane