Ceny benzyny wzrosły do najwyższego poziomu od ośmiu miesięcy, gdy zamknięcia rafinerii zmniejszyły zapasy przed sezonowym szczytem letnich podróży samochodowych. W czwartek ConocoPhilips podał, że zamknął swój dział produkcji benzyny w rafinerii Wilmington w Kalifornii.
Ropa wzrosła w czwartek po tym, jak Międzynarodowa Agencja Energetyczna podała, że zapasy ropy mogą zanotować w I kwartale największy spadek od 11 lat.
Cena ropy w dostawach na maj na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym wzrosła o 31 centów, czyli o 0,5 proc. do 64,16 USD za baryłkę.
Cena benzyny wzrosła w tym roku o 25 proc., czyli cztery razy tyle, co ropa.
Cena ropy Brent na ICE Futures Exchange w Londynie na kontrakty majowe wzrosła o 54 centy, czyli o 0,8 proc. do 69,26 USD za baryłkę. (PAP)