Ceny spadły po komunikacie RPP

Kamil Zatoński
26-02-2004, 00:00

Sprzedażą obligacji krajowi inwestorzy zareagowali na komunikat Rady Polityki Pieniężnej. Rentowności wzrosły w południe o 14-18 pkt bazowych na całej długości krzywej. Coraz mniejsze są bowiem nadzieje na jakiekolwiek redukcje stóp procentowych. Bardziej prawdopodobna wydaje się nawet podwyżka.

Punktualnie o 12.00 RPP ogłosiła komunikat po zakończonym wczoraj posiedzeniu. Stopy procentowe pozostały bez zmian, niespodzianką była za to deklaracja o możliwej zmianie w marcu nastawienia w polityce pieniężnej z neutralnego na restrykcyjne. Być może jest to tylko próba przekonania rynku, że gołębie nie będą dominować w radzie. Inwestorzy obawiają się jednak, że oznacza to koniec nadziei na cięcia stóp procentowych.

Rentowność papierów dwuletnich o godz. 16.00 wyniosła 6,39 proc., 5-letnich — 6,77 proc., a 10-letnich — 6,74 proc. Jeśli w ślady krajowych inwestorów pójdą gracze zagraniczni, dziś można się spodziewać dalszego lekkiego osłabienia cen obligacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Ceny spadły po komunikacie RPP