Ceny wzrosły po decyzji RPP

Kamil Zatoński
opublikowano: 29-07-2004, 00:00

Rynek obligacji z niecierpliwością oczekiwał decyzji Rady Polityki Pieniężnej w sprawie poziomu stop procentowych. Ich podwyżka o 25 pkt baz. zaskoczyła część inwestorów, ale in plus — część z nich oczekiwała raczej ruchu o 50 pkt baz. w górę. Ceny obligacji natychmiast więc odreagowały spadki, a dochodowości papierów skarbowych wzrosły o kilka punktów bazowych na całej długości krzywej. O godz. 16.00 rentowność dwulatek wyniosła 7,81 proc., pięciolatek 7,95 proc., a dziesięciolatek 7,56 proc.

Pozytywne wypowiedzi Mirosława Gronickiego, ministra finansów, w sprawie kondycji gospodarki i ograniczania deficytu budżetowego zostały neutralnie przyjęte przez inwestorów. Na razie bowiem szef resortu porusza się w sferze deklaracji, które niekoniecznie mogą uzyskać akceptację posłów. Zwłaszcza że wczoraj Józef Oleksy, jeden z liderów SLD, nie wykluczył wycofania poparcia dla rządu Marka Belki. W krótkim terminie ceny na rynku obligacji powinny się jednak lekko wzmocnić po decyzji władz monetarnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Ceny wzrosły po decyzji RPP