Cersanit ma zgodę UOKiK-u na na przejęcie Opoczna

Internet Securities
11-12-2006, 10:06

Producent ceramiki sanitarnej Cersanit otrzymał od UOKiK zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Opoczno.

Producent ceramiki sanitarnej Cersanit otrzymał od Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji (UOKiK) zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Opoczno, poinformował Cersanit w komunikacie w weekend.

Wydanie przez UOKiK zgody na przejęcie przez Cersanit Opoczna powoduje, że zostały spełnione dwa warunki. Pierwszy to warunek zawieszający przeprowadzenie transakcji nabycia akcji spółki Opoczno na podstawie umowy z połowy września br. pomiędzy Credit Suisse First Boston Partners oraz Cersanit.

Drugi warunek to zawieszenie możliwości nabycia przez Cersanit akcji spółki Opoczno w wyniku wezwania przeprowadzonego na podstawie umowy z BM BPH o przeprowadzenie publicznego wezwania do zapisywania na 100% akcji Opoczna ogłoszonego 25 września br.

Pod koniec miesiąca główny akcjonariusz Cersanitu Michał Sołowow poinformował, że spółka nie zapłaci więcej niż 33,5 zł za akcję Opoczna, czyli cenę, jaką zaoferował w ogłoszonym we wrześniu wezwaniu.

Pod koniec września Cersanit wezwał do sprzedaży 16.450.000 akcji Opoczna, stanowiących 100% udziału w głosach i kapitale po 33,50 zł za akcję. Przyjmowanie zapisów na sprzedaż akcji rozpoczęło się 13 października i potrwa do 21 grudnia 2006 roku.

Wcześniej Cersanit informował o zamiarze ogłoszenia wezwania i o podpisaniu umowy nabycia od 7.402.500 do 7.965.181 (odpowiednio od 45,00% do 48,42%) akcji spółki Opoczno od Credit Suisse First Boston Ceramic Partners (Poland) S.a.r.l., spółki celowej posiadającej akcje Opoczna należące do portfeli funduszy zarządzanych przez Enterprise Investores.

W ramach inwestycji w regionie Sołowow planuje także otwarcie fabryki na Ukrainie. Powiedział, że zakład na Ukrainie będzie otwarty w lipcu lub sierpniu przyszłego roku. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Cersanit ma zgodę UOKiK-u na na przejęcie Opoczna