Chanos: Elon Musk odejdzie z Tesli

opublikowano: 26-04-2018, 18:07
aktualizacja: 26-04-2018, 18:11

Jim Chanos, założyciel Kynikos Associates uważa, że szef Tesli Elon Musk wprowadza w błąd inwestorów. Spodziewa się jego odejścia ze spółki.

Chanos jest znany jako anty-fan Elona Muska. Jako inwestor od czterech lat realizuje „krótką sprzedaż” akcji Tesli, czyli stawia na spadek ich ceny. W czwartek ponownie skrytykował Muska. 

Jim Chanos
Zobacz więcej

Jim Chanos Bloomberg

- Myślę, że Elon Musk przekroczył Rubikon jeśli chodzi o składanie obietnic inwestorom, których potem nie spełnia – powiedział Chanos, który zarządza aktywami wartości 2 mld USD.

Jego zdaniem szef Tesli „może wprowadzać w błąd inwestorów”.

- Mówił, że roadster będzie dostępny w 2020 roku, a ciężarówka semi wejdzie do produkcji w przyszłym roku. Nie spodziewam się, aby któraś z tych rzeczy się stała – powiedział Chanos.

Podkreślił „szokujące” tempo odchodzenia z Tesli menedżerów wysokiego szczebla, co jego zdaniem jest oznaką nadchodzącego upadku.

- Pierwsza oznaka nadchodzących problemów, to masowe odchodzenie menedżerów. To stało się już wartkim strumieniem w Tesli – powiedział Chanos.

Jego zdaniem, ostatecznie i Elon Musk odejdzie z Tesli, aby zająć się swoją kosmiczną spółką SpaceX.

Media donoszą w czwartek, że z Tesli odchodzi po mniej niż roku spędzonym w spółce Jim Keller, szef programu Autopilota. Wcześniej pracował w AMD, a przechodzi do Intela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu