Chanos: Tesla jest „strukturalnie nierentowna”

opublikowano: 29-09-2017, 09:54
aktualizacja: 29-09-2017, 09:54

Słynny inwestor Jim Chanos twierdzi, że producent aut elektrycznych Tesla jest „strukturalnie nierentowna”, głównie z powodu nadmiernego lewarowania.

- Trzy lata temu ta spółka miała zarabiać pieniądze w obecnym czasie. Teraz mówi się, że będzie zarabiać do 2020 roku. Zgaduję, że w 2019 roku usłyszymy o 2025 roku – powiedział Chanos, który ujawnił, że gra na spadek ceny akcji producenta aut elektrycznych.

Jim Chanos
Zobacz więcej

Jim Chanos Bloomberg

Znany inwestor, który zarobił duże pieniądze stawiając w przeszłości m.in. na bankructwo koncernu energetycznego Enron, jest przekonany, że spółka Elona Muska została w tyle nad rozwojem technologii autonomicznych aut i spieszyła się z uruchomieniem produkcji masowego auta model 3 aby uspokoić swoich inwestorów. Chanos zwraca także uwagę, że przejęcie SolarCity Corp. przez Teslę w ubiegłym roku kosztuje akcjonariuszy spółki około 1 mld USD rocznie.

Słynny inwestor przyznał, że pod względem wizji Elon Musk wyprzedza rywali, ale zwrócił uwagę iż Tesla stoi  obecnie przed największym problemem: realną konkurencją innych aut elektrycznych aut produkowanych przez firmy mające gotówkę do wydania.   

- Teraz jest wielka konkurencja. Mamy dobrze sfinansowane, zyskowne firmy, które konkurują z Teslą – podkreślił Chanos.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu