Chanos: uważamy, że Tesla jest warta zero

opublikowano: 15-12-2017, 07:59
aktualizacja: 15-12-2017, 08:00

Jim Chanos, inwestor znany z gry na spadek ceny aktywów twierdzi, że akcje Tesli, producenta aut elektrycznych stworzonego przez Elona Muska, mają zerową wartość.

- Powiedzmy sobie. Tesla i pan Musk mają szeroką interpretację prawdy – oświadczył Chanos, założyciel Kynikos Associates, w CNBC. – Były wszelkie rodzaje ogłoszeń poczynione przez tą spółkę… które okazały się nieprawdziwe – dodał.  

Jim Chanos
Bloomberg

Jako przykład podał niedawną prezentację nowej elektrycznej ciężarówki i roadstera Tesli. Zwrócił uwagę, że Elon Musk zapowiedział wówczas iż ciężarówka będzie oferowana już w 2019 roku, a roadster w 2020 roku. 

- Gdzie będzie je produkował? Przecież te linie produkcyjne muszą być stworzone i sprawdzone lata zanim ruszy na nich właściwa produkcja – podkreśla Chanos.

Twórca Kynikos Associates od dawna gra na spadek kursu Tesli. W połowie listopada informował, że jeszcze zwiększył zajętą pozycję w tym roku. Na razie raczej nie zarobił, bo akcje Tesli podrożały mocno w tym roku, o prawie 60 proc.

- Dla mnie to gdzie jest kurs teraz nie ma znaczenia – powiedział Chanos. – Nie obchodzi mnie, czy spadnie z 30 USD czy 200 USD, czy nawet 300 USD. To bez znaczenie. Uważamy, że te akcje są bezwartościowe – powiedział.

Akcje Tesli notowane są obecnie po 337 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane