Chcą utajnić majątki radnych

PAP
opublikowano: 16-08-2010, 06:41

Związek Gmin Wiejskich chce zwolnić radnych, wójtów, burmistrzów oraz prezydentów z obowiązku składania oświadczeń majątkowych - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".

Projekt nowelizacji ustawy trafi do komisji Przyjazne Państwo. Zdaniem pomysłodawców, obowiązujący system składania corocznych zeznań, zniechęca wielu wartościowych ludzi do ubiegania się o publiczne stanowiska. Po prostu nie chcą ujawniać swoich majątków.

Zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że obecne regulacje są zbyt rygorystyczne. Ale projekt ma też wielu oponentów, którzy widzą w oświadczeniach skuteczny środek do walki z korupcją.

Samorządowcy chcieliby, aby ich propozycja przeszła i to jak najszybciej. Chodzi o to, aby weszła w życie jeszcze przed jesiennymi wyborami. Nowo wybrani urzędnicy nie musieliby już składać oświadczeń majątkowych - zauważa "Dziennik Gazeta Prawna".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Chcą utajnić majątki radnych