Chińczycy dokonali przełomu w technologii LiFi

opublikowano: 03-10-2017, 11:45
aktualizacja: 03-10-2017, 11:46

Chińscy naukowcy dokonali przełomu w bezprzewodowej technologii przesyłu danych, która jak pokazali już w 2015 roku pozwala ściągnąć film w zaledwie 0,3 sekundy.

LiFi to, jak informuje Wikipedia, „w pełni bezprzewodowa technologia przesyłu danych (…) osiąga prędkość do 224 gigabitów na sekundę”, „polega na zastosowaniu do komunikacji światła widzialnego, czyli fal elektromagnetycznych 100 tysięcy razy krótszych od używanych obecnie w Wi-Fi fal radiowych”.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Agencja Xinhua poinformowała, że chińskim naukowcom udało się dokonać przełomu przybliżającego o krok opracowanie szybszego od dotychczasowego systemu przesyłu danych, który może być dostępny nawet już za sześć lat.

Podczas gdy większość badaczy korzysta z metali ziem rzadkich do dostarczenia światła systemowi LiFi, niezbędnego do transmisji danych, chińscy naukowcy stworzyli alternatywę w postaci F-CDs, fluorescencyjnego nanomateriału węglowego, który okazał się bezpieczniejszy i szybszy, pisze Xinhua.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Xinhua

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Chińczycy dokonali przełomu w technologii LiFi