Chińscy regulatorzy szykują specjalną karę dla krnąbrnej spółki

opublikowano: 22-07-2021, 13:37

Chińscy regulatorzy rozważają poważną, być może bezprecedensową karę dla spółki Didi Global w związku z jej kontrowersyjną pierwotną ofertą publiczną przeprowadzoną w czerwcu, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Regulatorzy uważają, że przeprowadzanie przez „chińskiego ubera” oferty pomimo sprzeciwu Administracji Cyberprzestrzeni Chin to podważenie władzy Pekinu, twierdzą źródła agencji. Dlatego zamierzają przykładnie ukarać spółkę. Rozważane są różne działania, od wysokiej grzywny, po zakaz działalności w pewnym zakresie, czy wprowadzenie do Didi państwowego inwestora. Mówi się także o zmuszeniu spółki do wycofanie się z giełdy w USA.

Didi zadebiutowało na giełdzie w USA na początku lipca po drugim pod względem wielkości IPO chińskiej spółki w tym kraju. Pozyskało 4,4 mld USD ze sprzedaży akcji w IPO po 14 USD. Przed czwartkową sesją w handlu międzysesyjnym akcje Didi tanieją o 2,5 proc. do 11,21 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane