Chińska uczelnia ściągnęła szefa Facebooka

ŁO
opublikowano: 21-10-2014, 14:08

Szkoła biznesu z Chin dodała do swojej rady doradczej trzech zachodnich gigantów biznesowych, w tym Marka Zuckerberga, założyciela i prezesa portalu Facebook, podaje agencja Reuters.

Zuckerberg został wybrany do rady razem z Virginią Rometty, prezeską koncernu IBM i Carlosem Brito, szefem Anheuser-Busch InBev. Twórca portalu Facebook ma wziąć udział w piątkowym dorocznym spotkaniu rady Tsinghua University School of Economics and Management w Pekinie.    

Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg
Bloomberg

Reuters podkreśla, że rada słynnej chińskiej szkoły biznesu służy od wielu lat jako nieformalne miejsce spotkań dla chińskich polityków i ludzi biznesu z zagranicy, którzy poszukują bliższych więzi z Chinami.  

Facebook jest obecnie zakazany w Chinach, ale Zuckerberg nigdy nie ukrywał, że tak duży rynek pozostaje kluczowym celem firmy w planach dalszej ekspansji.    

Zuckerberg nie jest absolwentem żadnej szkoły wyższej. Z nauki na Harvardzie zrezygnował, by zająć się rozwojem portalu.

Młody miliarder w systematycznie aktualizowanym rankingu najbogatszych ludzi świata agencji Bloomberg zajmuje 13 miejsce z fortuną sięgającą 34 mld USD. Szef społecznościowego giganta znajduje się na liście tuż za członkami rodziny Waltonów, a wyprzedza m.in. założycieli koncernu Google czy inwestora George’a Sorosa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane