Chiński milioner kupił najdroższego psa świata

DI, dailymail.co.uk
17-03-2011, 10:54

- Mówi się, że nie można kupić miłości, ale można dostać za pieniądze najlepszego przyjaciela człowieka – pisze „Daily Mail”. Najdroższego psa świata sprzedano za 1,5 mln USD.


Czerwony mastif tybetański to niezwykle rzadka rasa psów. Na jednego z nich potentat przemysłu węglowego z północnych Chin wydał ostatnio równowartość 1,5 mln USD.


Pies ma 11 miesięcy. Hodowca przekonuje, że to niezwykły okaz, a nad jego wychowaniem i żywieniem pracował cały sztab ludzi. Niektóre „psiaki” tej rasy ważą nawet 130 kg.


Dla Chińczyków mastif tybetański to święte zwierzę, które obdarza dom właściciela błogosławieństwem i dobrobytem. W Państwie Środka stało się niedawno symbolem luksusu i wysokiej pozycji społecznej, jak biżuteria czy drogie samochody. Panuje też przekonanie, że rasa wywodzi się od wilków żyjących 58 tys. lat temu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, dailymail.co.uk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Chiński milioner kupił najdroższego psa świata