Chińskie auto na wiatr (WIDEO)

OSZ, foxnews.com
opublikowano: 08-01-2013, 06:05

Wygląda jak duża zabawka z kuchennym wiatrakiem na przedzie, ale to samochód napędzany… wiatrem.

Jakiś czas temu pisaliśmy o Polaku, który napędza swój samochód wodą. Teraz znaleźliśmy w sieci obrotnego rolnika z Chin, który sam skonstruował pojazd elektryczny wykorzystujący energię z wiatru.

Zobacz więcej

Kadr z filmiku telewizji FOX (źródło: foxnews.com)

W małej wiosce położonej godzinę jazdy od Pekinu, 50-letni Tang Zhenping w trzy miesiące zbudował prototyp, o którym marzył od wielu lat. Skonstruowanie "niebieskiej strzały" kosztowało 1,6 tys. USD.

Elektryczny pojazd jest wyposażony w turbinę, która po przekroczeniu przez auto prędkości powyżej 60 km/h zaczyna produkować energię potrzebną do jazdy. Prędkość maksymalna wynosi ponad 110 km/h.

O tym, że pojazdy drogowe mogą korzystać z energii wytwarzanej przez wiatr wiadomo od dawna. Pracowała i ciągle pracuje nad tym pewnie niejedna uczelnia na świecie, ale zaradność i pomysłowość Chińczyka jest godna podziwu.

Zobacz reportaż telewizji FOX, która odwiedziła chińskiego konstruktora.


Zobacz jak my testowaliśmy auto na wodę. Obejrzyj wideo!>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ, foxnews.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu