Chiny eksportują coraz więcej przetworzonego aluminium

WST
opublikowano: 16-06-2021, 15:33

Wprowadzenie barier czy ceł antydumpingowych przez różne kraje starające się chronić swoje rynki ogranicza eksport aluminium przez Chiny. Kraj sprzedaje jednak coraz więcej surowca z wartością dodaną, donosi Reuters.

fot. VCG/Forum

Szacunki firmy konsultingowej CRU wskazują, że w 2020 r. Państwo Środka, które jest największym producentem aluminium odnotowało drugi z rzędu spadek eksportu aluminium i produktów nieobrobionych do 4,86 mln ton. Choć ilościowo jest to mniej niż rok wcześniej, czy w rekordowym 2018 r. jednak w ujęciu wartościowym (nie podano jednak szacunków) dało to wyższe wartości. Jak tłumaczy CRU wynika to z faktu, że obecnie Chiny sprzedają za granicę więcej gotowych produktów aluminiowych o wyższej wartości dodanej.

CRU prognozuje jednak dalszy spadek kwot eksportowych i obniżyła swoje prognozy produkcyjne na 2021 r. dla dwóch chińskich hubów wytopu aluminium, Yunnan i w Mongolii Wewnętrznej, o łącznie 1 mln ton.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane