Chiny mają problem z węglem koksowym z USA

opublikowano: 27-05-2019, 10:46

W kwietniu Chiny sprowadziły z USA ponad pięciokrotnie więcej węgla koksowego niż w marcu, bo traderzy stawiali na złagodzenie napięcia między Waszyngtonem i Pekinem, donosi Reuters.

Dostawy węgla koksowego z USA do Chin wzrosły do 308.789 ton w kwietniu. W marcu wynosiły 60.585 ton. W porównaniu z kwietniem ubiegłego roku dostawy węgla koksowego wzrosły o ponad 130 proc.

- Jest mnóstwo amerykańskiego węgla koksowego wciąż w magazynach i portach. Nikt nie chce go kupować z powodu wysokich ceł i niskiej jakości – powiedział Reutersowi anonimowy trader z portu Jintang w prowincji Hebei.

Amerykańskiemu węglowi koksowemu zwykle zajmuje ok. sześć tygodni na dotarcie do Chin, a dodatkowe kilka dni potrzeba na jego przejście przez cło. Oznacza to, że dane importowe z kwietnia dotyczą statków, które wypłynęły z portów w USA w lutym lub na początku marca, kiedy wszystkim się wydawało, że USA i Chiny zmierzają gładko do podpisania umowy handlowej.  

Na początku maja sytuacja zmieniła się kiedy prezydent USA ogłosił rychłe podwyższenie ceł na import z Chin wartości 200 mld USD. Uzasadniał to próbą renegocjacji dotychczasowych ustaleń przez stronę chińską. Dane Refinitiv pokazują, że żaden transport węgla nie wypłynął z USA do Chin po 2 kwietnia.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane