Chiny mogą przestać inwestować w Dolinie Krzemowej

opublikowano: 23-01-2019, 14:25

Reagując na intensywne kontrole w koncernie Huawei, największym na świecie producencie sprzętu telekomunikacyjnego, Chiny mogą całkowicie zredukować inwestycje w Dolinie Krzemowej, uważa Zhu Min, były wiceprezes Ludowego Banku Chin (PBOC).

Chiński gigant technologiczny stanął w obliczu poważnych ograniczeń ze strony kilku zachodnich rządów, podejrzewających, że jego produkty mogą być wykorzystywane do szpiegowania.

Huawei
Zobacz więcej

Huawei fot. Bloomberg

Sprawa Huawei wchodzi na scenę w momencie, gdy Stany Zjednoczone i Chiny są w klinczu długotrwałego sporu handlowego. Część uczestników rynku coraz bardziej niepokoi się, że konflikt może przerodzić się w tak zwaną "wojnę technologiczną".

Mogę powiedzieć, po wydarzeniach w Huawei, że wszystkie chińskie pieniądze w Dolinie Krzemowej zostaną zatrzymane. I żadne amerykańskie pieniądze nie będą również chciały inwestować w Chinach – powiedział Zhu Min w wywiadzie dla CNBC.

We wtorek, prezes Huawei Liang Hua powiedział światowym liderom w Davos, że jego firma może opuścić zachodnie rynki jeśli restrykcje będą kontynuowane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu