Chiny mogą przestać inwestować w Dolinie Krzemowej

opublikowano: 23-01-2019, 14:25

Reagując na intensywne kontrole w koncernie Huawei, największym na świecie producencie sprzętu telekomunikacyjnego, Chiny mogą całkowicie zredukować inwestycje w Dolinie Krzemowej, uważa Zhu Min, były wiceprezes Ludowego Banku Chin (PBOC).

Chiński gigant technologiczny stanął w obliczu poważnych ograniczeń ze strony kilku zachodnich rządów, podejrzewających, że jego produkty mogą być wykorzystywane do szpiegowania.

Huawei
Zobacz więcej

Huawei fot. Bloomberg

Sprawa Huawei wchodzi na scenę w momencie, gdy Stany Zjednoczone i Chiny są w klinczu długotrwałego sporu handlowego. Część uczestników rynku coraz bardziej niepokoi się, że konflikt może przerodzić się w tak zwaną "wojnę technologiczną".

Mogę powiedzieć, po wydarzeniach w Huawei, że wszystkie chińskie pieniądze w Dolinie Krzemowej zostaną zatrzymane. I żadne amerykańskie pieniądze nie będą również chciały inwestować w Chinach – powiedział Zhu Min w wywiadzie dla CNBC.

We wtorek, prezes Huawei Liang Hua powiedział światowym liderom w Davos, że jego firma może opuścić zachodnie rynki jeśli restrykcje będą kontynuowane.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu