Chiny ograniczyly eksport skrobi kukurydzianej

opublikowano: 03-10-2022, 14:07
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Decyzja o ograniczeniu eksportu skrobi kukurydzianej oznacza, że największy na świecie importer kukurydzy obawia się od braki na wewnętrznym rynku, informuje Bloomberg.

Rząd Chin zwrócił się do firm aby wstrzymały eksport w celu stabilizacji cen i przeciwdziałaniu wzrostowi inflacji, powiedział Ma Wenfend, analityk Beijing Orient Agribusiness Consultant.

Bloomberg przypomina, że skrobia kukurydziana ma szerokie zastosowanie poza kuchnią, m.in. w przemyśle papierniczym czy w produkcji klejów. Chiny importują kukurydzę głównie z USA oraz Ukrainy. Większość konsumowanej w Chinach kukurydzy jest jednak pochodzenia krajowego. W tym roku zbiory są zagrożone z powodu niekorzystnej pogody.

Dane celne wskazują, że w sierpniu eksport chińskiej skrobi kukurydzianej spadł do zaledwie 900 ton. W lipcu wynosił 40 tys. ton, a w sierpniu 2021 roku 23240 ton.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane